ADWENT 2018

Tegoroczny Adwent przeżyliśmy w naszej Parafii aktywnie.

Dekoracje w naszych kościołach i kaplicach przypomniały, jak zawsze, o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Roraty (czyli Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie) kończymy spotkaniem, rozmową, ciastkiem i ciepłym napojem. Bardzo dziękuję za obecność i smakołyki ofiarowane szczególnie dzieciom.

W kościołach, kaplicach, szkołach i sklepach na terenie naszej Parafii prowadziliśmy zbiórkę żywności oraz chemii dla potrzebujących, którzy wśród nas żyją. Chodzi przede wszystkim o gest życzliwości i solidarności z tymi, którzy na co dzień mają mniej lub są sami. Dziękuję za wielkie serce okazane bezinteresownie.

Po raz pierwszy odbyły się „Wigilie Seniora”. Caritas Parafii, Szkoła Podstawowa w Daszewie, Radni i Sołectwa z obwodu szkoły: Daszewo, Mierzyn, Mierzynek, Syrkowice, Ubysławice oraz Szkoła Podstawowa w Świeminie, Radni i Sołectwa z obwodu szkoły: Parsowo, Świemino, Warnino wspólnie zorganizowali spotkanie dla tych, którzy kiedyś tworzyli tutaj codzienność. 17 grudnia 2018r. w Świeminie przy stole było nas 50 osób, a 19 grudnia osób 60. Dziękuję Seniorom za obecność i proszę, żeby za rok przyprowadzili ze sobą kolejnych. Dziękuję wszystkim za dar serca, wielką pomoc i obecność.

Widzieliśmy w Adwencie wspaniałe Jasełka przygotowane przez dzieci, przypomnieliśmy sobie słowa i melodie kolęd, które uczniowie szkół będą prezentować na konkursach kolęd na szczeblu naszych gmin, ale też naszej diecezji.

Wszystkim dziękuję za wielką pracę w Adwencie, piękne dekoracje Bożego Narodzenia i życzę Bożego Błogosławieństwa w Nowym Roku 2019.

Ks. Proboszcz.