Boże Ciało 2018

Tegoroczna uroczystość miała miejsce w Warninie. Rozpoczęliśmy mszą św. w kaplicy, która w ubiegłym roku została poświęcona przez ks. Bpa Edwarda Dajczaka. 30 maja to czas prymicji – pierwszej mszy św. sprawowanej przez nowo wyświęconych kapłanów w swoich rodzinnych parafiach oraz wielu ważnych dla nich miejscach. Przed 26 laty w naszej parafii były prymicje ks. Piotra, który pochodzi ze Świemina. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w takiej mszy św. sprawowanej przez ks. Andrzeja, który gościnnie z nami był, udzielił błogosławieństwa i prowadził procesję do pięknie przygotowanych ołtarzy, przed nim dzieci sypały kwiaty dla Chrystusa Pana. Wszyscy odświętnie ubrani, pełni radości, ze śpiewem na ustach przeżyliśmy ten niezwykły czas.

Jak co roku po części modlitewnej rozpoczęła się część druga czyli festyn. Była wspaniała zabawa, nagrody, niezwykłe pomysły i wspaniała ekipa, której zależy. Dziękuję za tytaniczną pracę, jaką wykonały osoby, którym zależy na funkcjonowaniu wspólnoty, na prawdziwym spotkaniu, na integracji, wreszcie na remontach naszych budynków, które cały rok służą do pielęgnowania tej najważniejszej relacji między człowiekiem a Bogiem.

Ks. Proboszcz Grzegorz Jagodziński.