Kaplice w Daszewie i w Warninie

Po zakończeniu tegorocznego etapu prac konserwatorskich w kościele w Parsowie mogliśmy pozwolić sobie na kolejne etapy prac remontowych w kaplicach w Daszewie i w Warninie.

Staraniem śp. Ks. Józefa Słowika i mieszkańców Kaplica w Daszewie służy wiernym od 1981 roku. Przed rokiem została wymieniona podłoga w części przeznaczonej dla wiernych (nawie). Teraz przyszedł czas na podłogę wokół ołtarza. Ponadto została wymieniona cała instalacja elektryczna; na poprzednią przyszedł już czas.

Zobacz galerię

Staraniem śp. Ks. Zygmunta Zycha i mieszkańców Kaplica w Warninie służy wiernym od 1999 roku. Podziękowania należą się także Radzie Gminy Biesiekierz za przekazanie całego budynku w 2013 roku. Wiele lat obiekt służył jako Remiza Strażacka. Przed dwoma laty zostało naprawione poszycie dachowe. W tym roku mogliśmy pozwolić sobie na wymianę okien i drzwi oraz prace remontowe wewnątrz obiektu. Połowa budynku jest jak nowa. Ławki pozyskaliśmy od innej parafii. Do stałych elementów wyposażenia należą ślady po Straży Pożarnej, które są widoczne w kolorze czerwonym. Drugą grupą, która wspiera naszą kaplicę są Pedagodzy i Wychowankowie SOSW w Warninie. Ich staraniem powstały stacje Drogi Krzyżowej.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Ufam, że wspólny wysiłek przynosi widoczną radość, która jest przeżywana we wspólnocie.

Ks. Proboszcz.

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page