Kościółek w Parsowie. Remont i po remoncie

Piękny owoc 6 lat wspólnych wysiłków w kościele w Parsowie.

Prace konserwatorskie i restauratorskie przy malowidłach ściennych i sklepiennych w kościele w Parsowie” – tak brzmi tytuł dokumentacji oraz wniosków składanych przez ostatnie sześć lat.

Można śmiało powiedzieć, że remont kościoła w Parsowie jest prawie zakończony. Dlaczego prawie? Gdyż renowacji wymagają jeszcze pozostałe witraże oraz okiennice (wiatrownice) na wieży kościoła.

Ale najważniejsze już za nami. Koszt całego remontu dokonanego w ciągu ostatnich lat to 315.000,- (słownie: trzysta piętnaście tysięcy zł). Kwota zawiera dotacje uzyskane od Gminy Biesiekierz, Powiatu Koszalińskiego, Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Marszałka Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Oczywiście są tu też ofiary składane w zbiórkach czy festynach Parafialnych.

Dziękuję wszystkim za wielką pomoc i składane ofiary. Ufam, że widok pięknego wnętrza kościoła jest prawdziwą nagrodą. Kilka zdjęć dla porównania, jak to wyglądało kiedyś i jak wygląda dzisiaj dobrze oddaje różnicę.

Bóg zapłać za wszystko.

W Nowym Roku życzę Bożego Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny oraz Opieki Matki Bożej wszystkim Dobrodziejom Naszej Parafii.

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page