Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Maj 2019. Pierwsza spowiedź i Komunia Święta | Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej

Maj 2019. Pierwsza spowiedź i Komunia Święta

Maj 2019 – Pierwsza Spowiedź i Pierwsza Komunia Św.

W naszych kościołach w Parsowie i w Mierzynie dzieci klas III uroczyście przystąpiły do kolejnych sakramentów świętych w swoim życiu. Od kilku lat praktykujemy w naszej Parafii przygotowania, które przypominają dzieciom związek kolejnych sakramentów świętych w życiu z sakramentem chrztu świętego. Poświęcenie medalika, różańca czy książeczki odbywa się w obecności całej wspólnoty Kościoła. W Wigilię Paschalną wspólnie z rodzicami dzieci odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Samo przystąpienie do Stołu Pańskiego, do Eucharystii ma skupić dziecko na tym, co najważniejsze – na bliskości z Jezusem Eucharystycznym. Pomaga w tym również przeżywanie czasu po uroczystości, który od kilku lat praktykujemy w postaci „Białych Niedziel” – dziecko przychodzi w uroczystym stroju przez kolejne niedziele na Mszę Świętą wspólnie z całą rodziną (do niedzieli przed zakończeniem Roku Szkolnego i Katechetycznego).

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page