Majówka 2017 – zapowiedź

W dniach 29 i 30 kwietnia, 1, 2 i 3 maja proponuję wyjazd na majówkę przez Polskę. Wyjazd 29 kwietnia (sobota) rano i dojazd na nocleg w Wąchocku (170 km za Łodzią); zwiedzanie przez 3 dni (niedziela, poniedziałek i wtorek); powrót 3 maja (w środę). W cenie: obiadokolacja w 1 wieczór, 4 noclegi (w tym 3 ze śniadaniem), autokar, bilety wstępu, ubezpieczenie. 3 noclegi w Wąchocku w opactwie Cysterskim, ostatni nocleg w Częstochowie. Koszt 400,- zaliczka wpisowa do końca lutego 100,- w marcu i kwietniu pozostała kwota. Obiadokolacje we własnym zakresie, czas dla siebie także w miejscach zwiedzania. Proponowana trasa dotyczy głównie rejonu Polski, jakim jest Świętokrzyskie:

  • dzień 1: dojazd do Wąchocka (przystanek w sanktuarium w Licheniu), obiadokolacja;
  • dzień 2: Wąchock, śniadanie, Kazimierz Dolny (miasto królewskie), Gołąb (domek loretański), Kozłówka (Pałac Zamoyskich), Lublin lub Nałęczów, powrót;
  • dzień 3: Wąchock, śniadanie, Święty Krzyż (relikwie Krzyża św. w Polsce), Krzyżtopór (największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu), Sandomierz (miasto królewskie dziś znane z filmu Ojciec Mateusz), powrót;
  • dzień 4: Wąchock, śniadanie, Kielce (podziemna trasa turystyczna w jaskiniach), „Dąb Bartek”, Jędrzejów (miasto zegarów), Apel na Jasnej Górze o 21.00.- nocleg
    w Częstochowie;
  • dzień 5: Jasna Góra – odsłonięcie obrazu o godz. 6.00., Msza św. przed obrazem, śniadanie, powrót.

Ps. Do ubezpieczenia proszę podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, dokładny adres.

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page