Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Majówka 2018 | Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej

Majówka 2018

VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110

W dniach od 30 kwietnia do 5 maja modliliśmy się w polskich sanktuariach. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Następnie oddaliśmy pokłon Matce Bożej na Jasnej Górze modląc się podczas Apelu Jasnogórskiego, a 1 maja rano po odsłonięciu obrazu uczestniczyliśmy w Eucharystii w sanktuarium z obecnymi tam pielgrzymami z Polski oraz całego świata.

Pierwszy dzień w Krakowie to był czterogodzinny spacer z przewodnikiem przez Wawel i Stare Miasto do Bazyliki Mariackiej. Dzień drugi w Krakowie rozpoczęliśmy od dzielnicy Kazimierz, przez sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II, na koniec niezwykły klasztor w Tyńcu, w którym jest opactwo Benedyktynów.

Kolejny dzień był w okolicach Krakowa; na początek zwiedzanie i modlitwa w najstarszej w Polsce Jerozolimie czyli Kalwarii Zebrzydowskiej, a następnie Wadowice –miasto Jana Pawła II.

Polecamy i zachęcamy do zwiedzania i modlitwy w tych niezwykłych miejscach. Dodatkową atrakcją noclegu w centrum Krakowa było słuchanie co godzinę (a nie tylko o godz. 12.00.) hejnału z kościoła wieży mariackiej; w poranki majowe hejnalista zamiast typowego hejnału grał pieśni do Matki Bożej.

Polecane strony:

http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Sanktuarium/

http://jasnagora.pl/

https://www.krakow-przewodnicy.pl/

http://kalwaria.eu/

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page