Podziękowanie za plony

Dziękujemy za plony ziemi oraz 29 lat Parafii pw. Trójcy św. w Mierzynie.  Pierwszy Piknik Parafialny.

W pierwszą niedzielę września Mszą św. o godz. 10.30. w kościele parafialnym rozpoczęliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony oraz 29 lat naszej Parafii. Dokładnie 1 września 1989r. rozpoczęła działalność Parafia pw. Trójcy św. w Mierzynie. Bogu niech będą dzięki za wspólnie przeżyty czas.

To dziękczynienie zachęciło nas do kolejnych działań i tak zrodziła się myśl Pikniku Parafialnego polegającego na wspólnym spotkaniu mieszkańców miejscowości naszej parafii. Piknik to spotkanie na wolnym powietrzu przy posiłku, który sami przygotujemy i przyniesiemy np. w koszyczkach. Już na pierwsze spotkanie wiele osób przyniosło i dzieliło się smakołykami, za które składam wielkie podziękowania.

Spotkanie w Mierzynie na boisku odbywało się przy niezwykłych rozgrywkach, w których wystąpiły męskie reprezentacje Daszewa, Mierzyna, Parsowa, Syrkowic, Świemina, Warnina i Ubysławic w piłkę kopaną czyli nożną. Wszystkie drużyny walczyły w kolejnych meczach, a w finale Świemino pokonało Ubysławice po rzutach karnych. Główne trofeum to Puchar Przechodni Proboszcza Parafii pw. Trójcy Św. w Mierzynie. Puchar na własność drużyna ze Świemina otrzyma za rok, gdy przekaże obecny puchar na kolejnym pikniku. Wtedy nastąpi symboliczna wymiana i obrona tytułu. Każda ekipa otrzymała nagrodę i czeka na kolejne spotkania.

Dziękuję za chęć spotkania, zabawy, dzielenia się tym, co mamy, a przede wszystkim sobą. Ufam, że będą kolejne spotkania, które ożywią naszą codzienność. Już dziś zapraszam na przyszły rok – wtedy będziemy obchodzić 30 lat istnienia naszej parafii.

Ks. Proboszcz.

film z rozgrywek

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page