Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Remont Kościoła w Parsowie | Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej

Remont Kościoła w Parsowie

Trzecie wakacje w Parsowie…

Wielu w wakacje odpoczywa, ale nie wszyscy…

Począwszy od wakacji 2016 roku to już trzecie z kolei, w które przeżywamy prace konserwatorskie i restauratorskie polichromii ściennej i sklepiennej. W roku 2016 były to prace w prezbiterium, w ubiegłym roku pierwsze przęsło, a w tym roku drugie przęsło kościoła. Podczas prac odkryto kolejne warstwy farb oraz zdobień, z których zostały zachowane najbardziej komponujące z całością.

Podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, dzięki którym mogło dojść do kolejnych prac w naszym kościele. Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy przez cały rok systematycznie składają na ten cel ofiary. Dziękuję za środki zewnętrzne, które w tym roku otrzymaliśmy na nasz remont z następujących źródeł: Gmina Biesiekierz, Powiat Koszaliński, Województwo Zachodniopomorskie oraz Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska.

Przed nami jeszcze jedno przęsło wymagające prac, co widać na załączonych zdjęciach, a zatem zbliżamy się do finału; ufam, że szczęśliwego finału prac.

Bóg zapłać. Ks. Proboszcz.

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page