Rok 2021 za nami…

Minął rok, który dla wielu był inny. Wielu z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do wieczności; zbyt wielu. Tym bardziej czujemy się zobowiązani do wyjścia naprzeciw różnym wyzwaniom, które nas czekają. Z Bożą pomocą ruszamy w kolejny rok.

Tymczasem krótkie przypomnienie kilku wydarzeń, które miały miejsce w naszym życiu parafialnym.

Do sakramentów świętych spowiedzi i komunii przystąpiły dzieci tylko w kościele parafialnym w Mierzynie, gdyż na terenie przylegającym do kościoła w Parsowie nie było dzieci w klasie trzeciej.

Boże Ciało było również w kościele parafialnym w Mierzynie; na razie bez festynu parafialnego – ufamy, że przyjdą spokojniejsze czasy.

Sakrament bierzmowania miał miejsce także w kościele parafialnym. Raz jeszcze dziękuję za wspólną modlitwę, a rodzicom dzieci komunijnych oraz rodzicom i młodzieży bierzmowanej za złożone ofiary przeznaczone na odnowienie kielichów w naszych kościołach i kaplicach. Bóg zapłać.

Latem udało się odnowić rzecz niezwykłą: wiatrownice na wieży kościoła w Parsowie. Są to drewniane okna żaluzjowe, które mają już 140 lat i doczekały się swojej drugiej młodości. Raz jeszcze dziękuję za złożone ofiary, dzięki którym mogliśmy podjęć się tego dzieła. W Nowym Roku 2022 podejmujemy się odnowienia witraży w kościele w Parsowie. Dwa już są odnowione i dedykowane zmarłym kapłanom: śp. Ks. Piotrowi Neumannowi, który pochodził z naszej Parafii oraz śp. Ks. Zygmuntowi Zychowi, który był proboszczem. Kolejne chcemy zadedykować śp. Ks. Ireneuszowi Żejmo oraz wszystkim ofiarodawcom naszego remontu – żywym i zmarłym.

Warto zaznaczyć, że tak, jak w każdym obiekcie, tak i przy budynku sakralnym zawsze coś się może wydarzyć. Podnośniki widoczne na zdjęciach pokazują wykonane prace ratunkowe przy dachu oraz wieży kościoła parafialnego w Mierzynie.

Jest też kilka zdjęć naszych kościołów i kaplic zimą oraz dekoracje Wielkanocne, Adwentowe i Bożego Narodzenia, które nam towarzyszyły i pobudzały do wspólnej modlitwy.

Szczęść Boże w Nowym Roku 2022.

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page