Wizytacja kanoniczna Parafii Mierzyn

W dniach 28-30 października 2017r. przebywał w naszej parafii Jego Ekscelencja ks. Bp Edward Dajczak. Wizytacja kanoniczna parafii odbywa się raz na pięć lat. Ostatnia miała miejsce w listopadzie 2012r.

Zobacz galerię

W sobotę 28 października młodzież klas ponadgimnazjalnych przyjęła sakrament bierzmowania. Przystąpiło ponad 50 osób z trzech roczników oraz dorośli, którzy pragnęli uregulować swoje życie sakramentalne.

W niedzielę 29 października gościliśmy ks. Bpa na wszystkich mszach świętych: o godz. 9.00. w kaplicy w Daszewie, o godz. 10.30. w kościele parafialnym w Mierzynie, o godz. 12.00. w kościele w Parsowie i o godz. 14.00. w kaplicy w Warninie; ostatnia Msza św. połączona była z poświęceniem wyremontowanej części kaplicy. Po Eucharystii w Warninie na świetlicy miało miejsce spotkanie z Radą Parafialną i zaproszonymi gośćmi. Ostatnim punktem wizytacji w niedzielę było spotkanie i modlitwa z Żywym Różańcem (w parafii są dwie Róże Różańcowe: w Mierzynie i w Warninie).

W poniedziałek 30 października spotkania miały miejsce w szkołach znajdujących się na terenie parafii. Ranek tego dnia rozpoczął się spotkaniem z uczniami i nauczycielami w Szkole Podstawowej w Daszewie. Drugą placówką, którą odwiedził ks. Bp był SOSW w Warninie. Na koniec została Szkoła Podstawowa w Świeminie. Tu miało miejsce ostatnie oficjalne spotkanie.

 

Warto zobaczyć:

http://koszalin.gosc.pl/gal/pokaz/4281160.Swietowanie-w-Warninie#gt

http://koszalin.gosc.pl/doc/4281147.Punkt-odnawiania-serc

http://gazeta.biesiekierz.eu/?p=17883

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page