Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/parafiam/domains/parafia-mierzyn.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
zmarł ks. Ireneusz Żejmo | Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej

zmarł ks. Ireneusz Żejmo

Msza św. pogrzebowa za zmarłego w poniedziałek 4 maja br., ks. Ireneusza Żejmo zostanie odprawiona pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Włodarczyka w czwartek, 7 maja br., o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 8 maja br., na cmentarzu komunalnym w Szczecinku.

O godz. 11.30 wystawienie trumny z ciałem zmarłego śp. ks. Ireneusza Żejmo w kaplicy cmentarnej a o godz. 12.00 procesja i złożenie do grobu.

Polećmy zmarłego śp. ks. Ireneusza Żejmo Bożemu Miłosierdziu. Otoczmy modlitwą pogrążonego w bólu brata ks. proboszcza Marka Żejmo.

Pamiętajmy o obowiązku odprawienia Mszy św w intencji Zmarłego

Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie.

  1. Kazimierz Klawczyński
    wicekanclerz Kurii

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ks. Ireneusz Żejmo, syn Stanisława i Ireny zd. Maculewicz,  urodził się 17.11.1956 r., w Szczecinku. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 1975 roku rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Dnia 17.05.1981 r., przyjął święcenia prezbiteratu z rąk bpa Ignacego Jeża w kościele pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. Pracował duszpastersko w następujących parafiach:
od 15.06 do 18.08.1981 jako pomoc duszpasterska w parafiach:  pw. św. Ottona w Słupsku, pw. św. Judy Tadeusza w Starym Chwalimie i Dębnicy Kaszubskiej.
od 27.08.1981 do 30.08.1984 – wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Słupsku;
od 31.08.1984 do 27.08.1986 – wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Jastrowiu z zamieszkaniem i pomocą w parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu;
od 28.08.1986 do 28.08.1987 – wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim;
od 29.08.1987 do  31.08.1989 – wikariusz w parafii pw. św. Stefana w Barwicach;
od 01.09.1989 do 12.10.1998 –  proboszcz nowopowstałej parafii pw. Trójcy Świętej w Mierzynie;
od 13.10.1998 do 18.09.2009 – proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie;
od 18.09.2009 do 31.07.2014 – przebywał na urlopie;
od 01.08.2014 do 20.08.2016 –  kapelan w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu;
od 20.08.2016 przebywał na urlopie zdrowotnym rezydując w parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie. Zmarł w szpitalu w Kołobrzegu 4.05.2020 r.

Był wice dziekanem dekanatu Gościno.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page